Petit lulu

Na Petit Lulu jsem narazila už někdy v jejích začátcích na Fleru a ihned mě zaujala. Od té chvíle jsem její věrná zákaznice a vím, že za ty necelé 3 roky udělali opravdu veliký skok dopředu. Mám ráda jejich svrchní i kalhotkové pleny, používám je denně. Přečtěte si příběh a zjistěte, kdo za tím vším stojí!

 

Jmenuji se Lucie Hladíková a povím Vám něco o mě a mé značce..

Jak to všechno vzniklo…

Značka Petit Lulu vznikla úplně náhodou na podzim 2012 po porodu mého syna Vojtíška. V těhotenství jsem objevila na internetu látkové pleny. Natolik mě nadchly, že jsem si pořídila svůj první šicí stroj. Ušila jsem synovi plnou látkovací výbavu podle návodů na internetu.
Pak jsem pár kousků vystavila na Fler k prodeji a kolotoč se roztočil. Neměla jsem žádný podnikatelský záměr ani ideu, že chci založit novou značku látkových plen. Prostě mě těšilo, že se mé výrobky líbí. Reagovala jsem na stále nové a nové výzvy, které od zákaznic přicházely. Začínala jsem se svrchními kalhotkami, které brzy na to doplnily kalhotkové plenky, minimální pleny, přebalovací podložky, noční pleny a další výrobky. Najednou byl sortiment tak široký a objednávky pravidelné, že jsem si řekla, že by mě to mohlo živit. Ta myšlenka se mi zalíbila především proto, že ráda dělám věci, které mají smysl.

Název značky byl již od počátku jasný. Lulu je má přezdívka z vysoké školy. Petit Lulu, v překladu malá Lulu, představuje malé miminko. Růžová a modrá barva v logu značí holčičku a chlapečka. Lulu také v dětské řeči představuje slovo „čůrat“. Lulu je také zkratka mého jména a jména mého manžela (Lukáš a Lucie). Významů je více.  Značka Petit Lulu by měla nabízet víc než jen látkové pleny, tak jako má mnoho významů.

Jaká je moje původní profese?

Vystudovala jsem sociální politiku na FF UK (Filozofická fakulta Univerzity Karlovy). Pracovala jsem nejprve jako sociální pracovnice v oblasti adiktologie. Po absolvování pěti set hodin psychoterapeutického výcviku jsem působila jako skupinový a individuální terapeut v terapeutické komunitě pro drogově závislé. I když mě práce velmi bavila a ráda na ni vzpomínám, momentálně návrat do sociálních služeb neplánuji. Po skončení rodičovské dovolené bych se ráda naplno věnovala firmě Petit Lulu.

Kdo za tím stojí?

Za Petit Lulu stojím já a můj manžel, který je mi velkou oporou a druhou půlkou Petit Lulu. Dále naši modelové, syn Vojtíšek a synovec Jiříček a vůbec celá naše velká rodina, která mi velmi pomáhá. Nyní šije pleny naše malá rodinná dílna. Já už šiji jen minimálně, navrhuji nové výrobky, starám se o komunikaci se zákazníky, prodej a expedici výrobků.

Co je pro Petit lulu charakteristické?

Petit Lulu je značkou maminek a jejich reflexí. Snažíme se pružně reagovat na zpětné vazby a individuální přání zákaznic, které k nám od maminek přicházejí. Uvědomujeme si, že mateřství je období nejen krásné, ale také finančně nákladné. Snažíme se proto maminkám nabídnout výrobky v jednovelikostní variantě a výrobky kompatibilní s ostatními výrobky. Maminky díky tomu nemusí neustále dokupovat různé velikosti plen, různě velké pleny vkládací. Chceme, aby měly maminky s látkováním co nejnižší výdaje. Například k noční pleně jsme záměrně do setu nepřidali krátkou čtyřvrstvou vkládací plenu na zvýšení savosti. Důvodem bylo, že ne každá maminka ji potřebuje, a nechtěli jsme plenu zbytečně prodražit. Naší cenovou politikou chceme zvýhodnit látkové pleny oproti jednorázovým. Též chceme látkové pleny zpřístupnit co největšímu počtu maminek. Co se týče zákaznického servisu, určitě bych ráda vyzdvihla rychlost komunikace se zákazníky, odeslání zboží a řešení reklamací.

Výrobek na který jsem pyšná...

Je to noční kalhotková plena. Tuto plenu mi pomohla vyvinout MUDr. Jana Adámková. Jana ji testovala a pomohla ji dotvořit do „dokonalosti“. Jana má již dítě na konci plenkového období, navíc velmi „učůrané“, vyzkoušela noční pleny všech možných značek, a stále nebyla spokojená. Proto mě oslovila s určitými požadavky a plena byla na světě. Díky, Jani!

Ještě bych ráda zmínila minimální plenu. Finální podobu minimální pleny dotáhl můj manžel. Přišel s tím, že by na ní mohly být patentky, čímž vznikla plena jednovelikostní. Pak už nebylo těžké vyrobit náhradní savá jádra. Minimální plena je unikátním a oblíbeným produktem na českém trhu.

Co moje plány a sny?

Chtěli bychom rozšiřovat sortiment vlastních výrobků. Nic se ale nesmí uspěchat. Výrobky navrhujeme a vybíráme k výrobě dle zájmu a požadavků zákaznic. Rádi bychom také otevřeli kamenný obchod v Harrachově. Budeme tím pádem také navyšovat počet zaměstnanců.
Před nedávnem jsme otevřeli slovenskou pobočku www.petitlulu.sk. Nyní dodáváme především do německy mluvících zemí (Německo, Rakousko, Švýcarsko, ale také třeba do Švédska, Holandska, Lucemburska, Chorvatska, Srbska  apod. Postupně chceme pokrýt celou Evropu. V současné době je to tak, že jsme museli pronajmout nové větší prostory dílny a stačíme tak tak zabezpečovat výrobu.
Mým osobním přáním je mít méně práce a užít si klasickou mateřskou s druhým dítětem, ale vzhledem k dynamice rozvoji firmy tolik času nikdy nebude.

A ještě jedna zajímavost…

Petit Lulu také nabízí zvýhodněné ubytování v našem horském penzionu v Harrachově. Penzion je bývalá dětská ozdravovna, kde se léčily děti s astmatem a alergiemi. I nadále k nám jezdí rodiny s dětmi a mateřská centra za zdejším čistým vzduchem. Zvažujeme také pobyty pro rodiny s dětmi spojené s látkováním.

Touto cestou bych také ráda poděkovala především Vám – tedy svým zákaznicím/zákazníkům za Vaši podporu, zájem a především reflexe, bez kterých by plenky nebyly takové, jaké jsou v dnešní podobě.
Velké díky patří také mému manželovi, který mě ve všem podporuje, vytvořil náš e-shop, a vůbec celá grafická podoba Petit Lulu je jeho práce. A největší díky patří samozřejmě mému malému Vojtíškovi za modeling a že to se mnou vydržel.

V galerii koukněte na nové expediční prostory !
 

Fotogalerie