Tierra Verde

Hledala jsem nějakou alternativu k aviváži na změkčení plen, až jsem narazila na máchadlo L´vandu Love - to jsem vyzkoušela jako první (je super!) Zaujala mě i "tvář" firmy a poté samozřejmě jejich výrobky, např. prášek na bílé prádlo a látkové pleny nebo gel z mýdlových ořechů s vůní pomeranče :) Celé se mi to zalíbilo tak, že jsem tuhle značku zařadila do sortimentu eshopu. Teď je tu její příběh....


Dobrý den, jmenuji se Nataša Foltánová a jsem zakladatelkou brněnské firmy Tierra Verde. Něco Vám teď o ní povím...

Značka vznikla v roce 2008 a název ke mě jen tak "doputoval" :) TIERRA VERDE (název firmy) je Zelená Země, symbolizuje planetu takovou, jakou bych ji chtěla mít. YELLOW&BLUE, což je značka ekodrogerie, kterou vyrábíme, jsou pak barvy, ze kterých zelená vzniká (TOGETHER WE ARE GREEN). Ale toto má samozřejmě i další význam… :)

Co jsem dělala před vznikem firmy...

Studovala jsem zahradnictví, pak zahraniční obchod, před založením firmy jsem se živila jako překladatelka.

Začátky...

Začínala jsem doma v garáži a kuchyni, bez velkých ambicí a bez investic, díky čemuž firma rostla postupně a bez tlaku a mohla si od začátku dovolit luxus nemuset maximalizovat zisk za každou cenu. Impulzem bylo přestěhování se na venkov do domu, kde byl místo kanalizace septik, ze kterého veškerá odpadní voda prosakovala do zahrady a tedy do všeho, co se v ní pěstovalo. Začala jsem hledat alternativy k ekologickým přípravkům, které byly tehdy na trhu, ale které mě nepřesvědčily, a narazila jsem na mýdlové ořechy. No a pak už byl jen kousek k tomu, abych se rozhodla zkusit ořechy dovézt a prodávat a v další fázi z nich vyrábět prací a čistící prostředky.

První výrobek...

Mýdlové ořechy, ale ty jsme samozřejmě nevyráběli. Prvním výrobkem z nich, asi po dvou letech vývoje, byl prací gel.

Proces výroby...

Základem našich výrobků jsou mýdlové ořechy, ze kterých děláme extrakt a ten pak používáme do pracích a mycích prostředků. Ořechy se týden louhují ve vodě za studena, výtažek se pak filtruje a ukládá k dalšímu použití.
Napřed se vše míchá, potom plní do lahví či sáčků, etiketuje a balí do kartonů. Ve výrobě máme celkem 8 lidí a zachováváme vysoký podíl ruční práce.

Co mám na této práci nejraději?

Že z ní máme radost my i zákazníci :)

Jaké jsou mé plány a sny...

Pokračovat v tom, co děláme, protože vím, že to děláme dobře :) 

Fotogalerie